מיהו החייל הבודד

אדם צעיר אשר עלה לישראל, אין לו משפחה קרובה בישראל והוא משרת בצה"ל, וכן צעירים ישראלים שאין להן עורף משפחתי.

חיילים בודדים מגיעים לשרת בצה"ל מכל רחבי העולם: מארצות הברית, רוסיה, אוסטרליה, צרפת, קנדה, דרום אפריקה וארגנטינה. גברים ונשים צעירים אלו יכלו להמשיך ללימודים באקדמיה או להתחיל קריירה בארצותיהם. במקום זאת הם בחרו לעלות לארץ לעזוב את משפחותיהם לשרת בצה"ל.

בצה"ל הם הופכים במהרה לחלק מצוות. כשהם משרתים בחזית, יש להם "אחים" לצידם. אך כאשר היחידות שלהם נמצאות בחופשה , אותם "אחים" יוצאים לבית הוריהם. אך לחיילים הבודדים, לעומת זאת, אין בית ומשפחה לשהות אצלם.

אנו  תומכים בהם לאורך השירות הצבאי וגם לאחר השרות כשהם עובדים, כדי להשתלב בחברה הישראלית לאחר סיום השירות.

חיילים בודדים המעדיפים להתגורר בדירות משותפות עם חיילים בודדים אחרים, אנו מסייעים להם למצוא דירות, ריהוט, מכשירי חשמל, חימום וארוחות מוכנות כדי שצעירים אלה יוכלו ליהנות מחופשתם. למעלה משמונים דירות ברחבי חיפה רוהטו בעזרת תרומות החיפאיים וצוות החיילים הפועל כמעט מדי שבת בכדי לעמוד במשימה. חברת י. לרר מסייעת לנו בתרומת טנדר מדי שבת. תבוא  על הברכה.

"יחד"  מסור ומחויב לעזור לחיילים בודדים להשלים את התחייבותם  בת השנתיים או השלוש באופן הקל המחבק והנוח ביותר. אנו מסייעים כיום גם לחיילים המשוחררים שלנו במציאת תעסוקה, ובלימודים, בהקמת משפחה ובית במדינת ישראל בכלל ובחיפה בפרט.

 


          חיילים כותבים 

  אני חייל המשרת בצה"ל ורציתי להביע את הערכתי הרבה למה שאתם עושים.

הביקורים שלכם מעודדים אותנו ועושים לנו מצב רוח מעולה ונותנות לנו כוח להמשיך במשימה בידיעה שיש מישהו שעומד מאחורינו ואנחנו לא עושים את זה סתם…
רק רציתי להגיד תודה רבה ושתדעו שמה שאתם עושים נותן לנו את ההרגשה הכי טובה שיכולה להיות…

תודה!!!
ישי


הי ציונה וריקה

קוראים לי יהב ואני שוטרת צבאית המשרתת בצה"ל.
כל פעם כשאתן נשות עמותת יחד באות אלינו אנחנו שמחים עד השמיים ואתן עושות לנו ממש טוב על הלב.

הבעיה היא נשות ווטצ' כל פעם הן מפריעות לנו בעבודה ועוד יותר מעצבן ומרגיז כשהן מתערבות לנו בעבודה. אם אנחנו מעכבים מישהו בצדק או כל דבר אחר הן מתערבות וזה משהו שמאוד פוגע לנו בעבודה.
בפעם שעברה שהיו אצלנו נשות ווטצ' צילמתי אחת מהן שמאוד הפריעה לנו במחסום והחלטתי לשלוח לכם כדי שאתם תראו כמה הן מפריעות, ושגם תראו את זה למי שצריך.
אני מקווה שהתמונות האלה יעזרו לכם ואני אשתדל כל פעם כשהן באות להפריע או עושות משהו שהן לא אמורות לעשות תסמכי עלי שאני יעשה הכל כדי שהן יתועדו ואעביר לכן לשיקולכן האישי.

בברכת שיתוף פעולה

יהב.


  

שלום ציונה

אני טל, חייל המשרת בצה"ל מעל לשנתיים. ניתקלתי בכן כמה פעמים ורציתי לומר לכן שאתן עושות עבודת קודש, כל הכבוד לכן, שתדעו שאנחנו מעריכים אתכן מאוד ומוקירים את מה שאתן עושות..

יישר כוח!!!
ויש לי רק בקשה אחת , אם אפשר שתבואו לבקר בתדירות גבוהה יותר.
בהערכה ,
טל


אני אמא של חייל המשרת בצפון.

אתמול בפעם הראשונה שאני שומעת על קיומכם ואני מאוד מתרגשת שיש כמוכם אנשים אתם נפלאים הלוואי שאוכל להיות איתכם ולעזור.
בני סיפר לי איך מביאים לו שתיה קרה, ואיך אישה אחת אמרה לו כפרה אתה רוצה שאני הביא לך שווארמה? לבי נמס יש לי המון מילים לומר לכם.

אתם נהדרים תמשיכו כך ותתעצמו. אני בדרכי שלי לא הפסיק לשבח ולהלל.

תודה
מלכה ג'אן


אני חיילת משוחררת מזה שנתיים והארגון שלכן ממש נגע לליבי …

מאחר ואני מודעת למצב ואיך שנשות ווטצ' מתנהגות .. אשמח לעזור בכל מה שאפשר.

 שמרית


  

לציונה ריקה, ושאר פעילות "עמותת יחד" היקרות

אני נמצא כרגע בעינב שבחטיבת שומרון ורציתי להגיד המון תודה על הפעילות המבורכת שלכם למענינו ולמען שאר כוחות הביטחון. עצם הופעתכן מראה לנו שיש אנשים בעורף שיודעים להעריך את עבודתנו ועובדה זו מעודדת אותנו לבצע את המשימות שלנו על הצד הטוב ביותר. שיהיה לכם סוף שבוע נהדר ויום מקסים!

 זיו *** חייל בפלוגה המבצעת שבגדוד ****


שלום.
אח שלי משרת כקצין בשומרון.
השבוע ביקרו נשים מטעם הארגון שלכם -אשר עודדו את החיילים. אני רוצה להודות בשם אחי ליעל רות אבי ודני.

ישר כוח! כן ירבו כמותכם!

תודה

מעיין.


 

שלום אני שי, חייל בצה"ל,

רציתי להגיד שכל ביקור שלכם מעורר בנו גאווה שיש מי שחושב עלינו ומוציאות אותנו מהשיגרה שבה אנו נתונים. והכל תמיד מלווה באהבה ודאגה.

תודה רבה לכם על מי ייתן וכולנו נהיה בריאים ושהאכפתיות שלכם תחלחל לכולם.

כתיבת תגובה